Bahno-Podkozí (15.9.2001)

Průzkumná výprava do Podkozí byla dlouho plánována, bohužel pro nepřízeň počasí musela být o týden posunuta. Na místo srazu (metro Zličín) nakonec dorazilo jen nejocelovější jádro celého gymplu: Dáda s přítelkyní Hankou, Irena a já.
Cesta vedla proti silnému západnímu větru přes Rudnou (kde jsme doplnili palivo v cukrárně), Úhonice (kde probíhala právě pouť) a Ptice (tam jsme si začernili ruce od čerstvých ořechů, které nám Dáda s bravurou indonéského palmového šplhače naklátil z vrcholku). Pak jsme již příkrými serpentinami sjeli do skrytého údolí potoka Loděnice (Kačáku), kde se Podkozí nachází..

Snažil jsem se zakreslit naše putování, není to však úplně přesné, hlavně zde není vidět že jsme vyšlapali  děsivý kopec z Dolního do Horního Podkozí a do údolí Chýňavského potoka jsme vpadli vtipně shora (ze západní strany).


Podkozí je nedotčeno civilizací.


Nejběžnější dopravní prostředek domorodců je kůň.


Irenin srub, za války štáb podkoznských partyzánů


Srub je postaven nad roklí Chýňavského potoka.


Vniřek srubu nás mile překvapil svou útulností


Chýňavský potok je na mnoha místech překlenut lávkami.


Irenin totem


Společná chata místní trampské osady.


Od chaty je možno získat klíče...


U chaty je hřiště a místo na oheň


Průzkumná skupina byla s Podkozím veskrze spokojena.


Dáda již není abstinentem... omlouvá ho, že měl právě narozeniny.


Výlet se velmi povedl, domů jsme dorazili za tmy.
Celkové zhodnocení průzkumné výpravy:
a) musím si koupit bezpečnostní blikačku na kolo
b) Podkozí by mohlo být velmi vhodným místem pro jarní sraz Gymplu, účastníci by se museli vybavit spacákem a karimatkou, přespání pro 5-7 lidí je reálné v Irenině srubu, zbytek by se vešel buď na zem, nebo lze postavit stany.

Dádovo upřesnění:
V Irenině chatě je 5 lůžek, tzn. že např. dívky nemusí mít žádnou karimatku a vyspí se v měkkém. To, co jsi napsal, by mohlo mnohé (ne-li skoro všechny) odradit. V chatě se podle mne vyspí nejen 5-7 lidí, ale snad všichni. Někteří v postelích a ostatní na podlaze na karimatkách.